Caritas Archidiecezji Lubelskiej nie zwalnia tempa pomagania. Za nami takie akcje jak Wakacyjna Akcja Caritas (blisko 400 dzieci na wakacjach) czy Tornister Pełen Uśmiechów (ok. 400 wyprawek dla dzieci), a już nasz organizacja szykuje się do kolejnych. Jedną z nich jest Bieg Caritas.

W niedzielę 16 września o godzinie 15 w naszym Centrum Charytatywnym Caritas (ul. Szkolna 9) wystartuje już 4 edycja tego Biegu w Krasnymstawie . Tym razem naszym celem będzie zebranie środków finansowych na pomoc pacjentom Hospicjum Domowego Caritas. Plan wydarzenia przedstawia się następująco:

– miejsce: Centrum Charytatywne Caritas, ul. Szkolna 9, Krasnystaw;

– 15:00 Msza Św. dla biegaczy i sponsorów;

– 16:00 rejestracja uczestników;

– 16:15 bieg na 2,5 km.

Tradycyjnie idea Biegu Caritas mieści się w dwóch słowach – biegnąc pomagamy. W zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę finansową dla potrzebujących dzieci. Trasa każdego biegu podzielona jest na 5 odcinków o różnej wartości w zależności od wariantów biegu (złoty bieg to koszt 200zł za odcinek, srebrny – 100zł, biały – 30zł). Łącznie bieg zawodnika białego to 150 zł darowizny, srebrnego to 500 zł i złotego 1000 zł. Cały proces rejestracji oraz opłacania poszczególnych odcinków biegu odbywa się za pośrednictwem naszej strony (www.biegcaritas.pl), gdzie na bieżąco można śledzić liczbę zawodników, sponsorów oraz wysokość zebranej kwoty.

Do biegu, gotowi, start.

No Comments

Leave a Comment