Wielkimi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia i tym samym do wyjątkowego wydarzenia jakim jest WIGILIA CARITAS!

W tym roku będzie to już 6. Wigilia Caritas. Spotkamy się 24 grudnia o godz. 10.00 w 4 miastach:

  • Lublinie (w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11),
  • Chełmie (w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas AL przy ul. Lubelskiej 135E),
  • Puławach (w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” przy ul. Wojska Polskiego 4)
  • Krasnymstawie (w Kuchni dla ubogich im. Św. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Okrzei 38).

Po dwóch latach pandemicznej przerwy znów zasiądziemy wszyscy przy jednym stole, jak w rodzinie. Nie zabraknie wspólnotowej modlitwy pod przewodnictwem Pasterzy naszej Archidiecezji (Lublin – ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, Krasnystaw – bp Mieczysław Cisło, Puławy – bp Adam Bab, Chełm – bp Józef Wróbel), dzielenia się opłatkiemciepłego posiłku oraz wspólnego kolędowania. W celach organizacyjnych, prosimy o POBIERANIE ZAPROSZEŃ NA WIGILIĘ. Można je odbierać od 12.12.2022 r. do 18.12.2022 r. w następujących miejscach:

  1. Lublin: w Dziennym Ośrodku dla Osób Bezdomnych Caritas AL przy al. Unii Lubelskiej 15, od poniedziałku do niedzieli w godz. 9:00-17:00 oraz w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, przy al. Unii Lubelskiej 15 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 (dot. uchodźców z Ukrainy)
  2. Chełm: w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas AL przy ul. Lubelskiej 135E, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00
  3. Puławy: w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” przy ul. Wojska Polskiego 4, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30 (na portierni) oraz parafiach: Matki Bożej Różańcowej, Miłosierdzia Bożego, Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Św. Józefa, Świętej Rodziny oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  4. Krasnystaw: w Centrum Charytatywnym Caritas AL, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00

Zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące – samotne, chore, bezdomne, ubogie. Chcemy w ten sposób dzielić się radością z Narodzenia Pańskiego z osobami doświadczającymi na co dzień różnych trudności, przypomnieć, że także w tym wyjątkowym rodzinnym czasie jesteśmy dla nich, służymy pomocą na miarę naszych możliwości.

Zachęcamy także do kontaktu osoby, które chciałyby zaangażować się w organizację tego wydarzenia – włączyć się w wydawanie posiłków, rozdawanie opłatków oraz towarzyszenie osobom samotnym w tym wyjątkowym dniu. Więcej informacji można uzyskać mailowo: wolontariat.lublin@caritas.pl.

Szacujemy, że w tym roku w Wigilii Miłosierdzia weźmie udział ok. 1300 osób, zarówno  z Polski jak i z Ukrainy. Przed nami zatem nie lada wyzwanie, któremu chcemy sprostać, by jak najwięcej osób otoczyć wsparciem, bo „ten sam Jezus jest dzisiaj obecny we wszystkich, których nikt nie potrzebuje, którzy do niczego nie są przydatni, których się nie leczy, którzy są głodni, nadzy i nie mają domu” (św. Matka Teresa z Kalkuty, patronka Caritas AL).

No Comments

Leave a Comment