W ramach 26. edycji akcji Caritas Polska wraz z Caritas Diecezjalnymi przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, rehabilitację i leczenie potrzebujących dzieci w całej Polsce.

– Gorąco zachęcam do włączenia się w akcje poprzez nabywanie świec Caritas, dzięki którym w tym trudnym dla nas wszystkich okresie będziemy mogli skutecznie pomagać potrzebującym dzieciom. W tym roku z racji na sytuację epidemiologiczną szczególnie apeluję o nabywanie większej ilości świec niż zawsze, tak aby obdarować nimi osoby które z różnych przyczyn nie mogą i nie powinny opuszczać swoich domów  – apeluje ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Jak nabyć świecę?

– począwszy do pierwszej niedzieli Adwentu świece można nabywać w parafiach;

– w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 14 (Al. Unii Lubelskiej 15, 20-950 Lublin);

– online, za pomocą strony www.lublin.caritas.pl/wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom (świeca zostanie dostarczona z pomocą poczty).

Dzięki Darczyńcom z Archidiecezji Lubelskiej, którzy wsparli akcję w ubiegłym roku sfinansowane zostały m.in.:

– szkolne posiłki dla 40 dzieci na kwotę 29 264 złotych; –

– 10-dniowy wakacyjny wypoczynek dla 100 dzieci.

W wymiarze międzynarodowym dzięki ofiarności Polaków udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną na skutek działań wojennych (w tym roku część środków zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli).

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – wspólnie zadbajmy o uśmiech potrzebujących dzieci.

No Comments

Leave a Comment